Cold pressed with wooden oilpress fresh hempoil 100ml

10.00€
SKU: oil1
Tavahind: 
10.00€

Mauri Põliskodude külas käsitööna valminud tammepuidust õlipressiga pressitud külmpress õli on säilitanud oma suurepärased maitse-, lõhna- ja toiteomadused. 

Kanepiõlis on ülirohkelt (kuni 90%) inimese tervisele soodsalt mõjuvaid mono- ja polüküllastamata rasvhappeid. Kanepiõli on üks paremaid allikaid asendamatute rasvhapete ammutamiseks. Need on rasvhapped, mille tootmisega inimorganism iseseisvalt hakkama ei saa, ning tavapärase toiduga saadakse neid hädavajalikke rasvhappeid kahetsusväärselt vähe – iseäranis põhjamaades, kus omega3 ja omega6 poolest rikas rasvane kala pole söögisedelis kaugeltki igapäevane. Kanepiõli võibki nende rasvhapete allikana võrrelda rasvaste merekaladega nagu sardiin või makrell. Seega on soovitav aju ja keha häireteta toimimiseks nimetatud rasvhappeid lisaks manustada. Toiduga või toidulisandina tarbituna ei ladestu need rasvhapped organismi, vaid keha kasutab neid aktiivselt rakkude tugevdamisel ning erinevate vajalike biokeemiliste ühendite tootmisel.

Teada on, et polüküllastumatud rasvhapped omega3 ja omega6 – kanepiõlis on neid kordades rohkem kui oliiviõlis, koguni 84 protsenti – toidavad suurepäraselt inimaju, vältides muuhulgas stressi, keskendumisraskuste, ülepinge ja kurnatuse teket. Seega on kanepiõli tõhus abivahend kevadväsimuse ilmingute seljatamisel.

Abiks emadele:

On leitud, et omega rasvhapped hoiavad ohjes laste hüperaktiivsust. Asendamatud rasvhapped peaksid juba ennetavalt olema kohutuslikuks komponendiks lapseootel ja imetavate naiste toidusedelis, kuna aitavad positiivselt kaasa loote ja imiku kesknärvisüsteemi ning aju arengule. Kanepiõlis leiduv haruldast omega6 gammalinoleenhapet soovitavad spetsialistid tarbida juba raseduse planeerimisel, kuna õlil on emaka tekstuuri parandav toime.

Naistele on kanepiõlist abi ka muudel eluperioodidel. Kuna tegu on prostaglandiini nimelist hormooni mõjutava õliga, on sellest abi menstruaaltsükli reguleerimisel, PMS–sündroomi leevendamisel ning “päevadega” kaasnevate valude taltsutamisel.

Ennetab südamehaigusi ja aeglustab vananemist:

Omega3 rasvhapped omavad otsustavat toimet südame– ja veresoonkonnahaiguste ennetamisel: need alandavad vererõhku, hoiavad ära trombide tekke, muudavad veresoonte seinad elastsemaks ning parandavad vere hüübivust. Omega3 peetakse looduslikuks rasvapõletajaks, need mõjutavad rasva tootvaid rakke oma tegevust lõpetama. Kanepiseemnetes sisalduv valk teeb need ideaalseks proteiiniallikaks ka taimetoitlastele, asendades edukalt loomseid valke.

Olles rikas ka mitmete oluliste vitamiinigruppide poolest (A–, B–grupi vitamiinid, samuti C–,D– ja E–vitamiin), omab kanepiõli imelist mõju nahale, lükates edasi naha vananemisilminguid ning leevendades nahapõletike või allergilise lööbe korral sügelust ja kuivust. Ka akne– või kõõmaprobleemide korral tasub abi otsida kanepiõlist. Peale selle sisaldab kanepiõli ainukesena toiduõlidest 1,5-6% gammalinoleenhappeid, mis toetavad immuunsüsteemi põletike, allergiate ja immuunsüsteemi häiretega tegelemisel.

Kanepiõli sisaldab ohtralt klorofülli – rakkude hingamist soodustavat, immuunsüsteemi tugevdavat ja põletikuvastast toimet omavat antioksüdanti, mis muuhulgas aitab seedetrakti kaudu välja viia kahjulikke jääkaineid.

Salatisse või otse ihule:

Meeldiva pähklise maitsega kanepiõli asendab hästi võisilma pudrul, kuid klapib kastmena salatite ja pastaga, samuti võib seda segada smuutidesse. Praadimiseks kanepiõli ei sobi – kuumus hävitab selle positiivsed omadused.

Lisaks vanadele eestlastele on kanepiseemneid toiduainena mõistetud kasutada mitmel pool maailmas. Hiinas süüakse röstitud kanepiseemneid, slaavi rahvatraditsioonis hinnatakse kõrgelt kanepivõid, paljudes Aasia riikides tehakse teraviljade ja kanepijahu segust mitmesuguseid küpsetisi või lisatakse õli- ja valgurikast kanepimassi teistele toiduainetele, et suurendada nende toiteväärtust. Küpsetiste ja pastatoodete kõrval on kanepiseemneid kasutatud isegi õllevalmistamisel. 

Lisaks suu kaudu manustamisele võib seda julgelt kasutada kodukosmeetikas – näiteks meigijääkide eemaldajana, kehaniisutajana ning massaažiõlina. Paar tilka kanepiõli pärast duši all käiku kehale määrituna jätab naha meeldivalt pehmeks. Pole juhus, et kanepiõli lisatakse šampoonidele, seepidele ja teistele kehahooldustoodetele – selle rasvhappeline koostis tagab suurepärase imendumise.

NB! Säilivusaeg on õlil 30 päeva ja seetõttu pressime seda vaid ettetellimise peale. Säilitada jahedas ning pimedas.

Kontakt

Epost: pood@minutervis.ee
Mobiil: +372 53 666 335

 

Mauri Organic Partnership OÜ

Best Price Domains